Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Testy owulacyjne - jakie wybrać, gdzie kupić?
Testy owulacyjne to świetne narzędzie do szybkiego i skutecznego wyznaczania dni płodnych w cyklu, szczególnie przydatne dla kobiet starających się o dziecko jak również jako doskonała metoda antykoncepcji dla kobiet, które nie chcą bądź nie mogą stosować antykoncepcji hormonalnej.
 
Testy owulacyjne obecnie występują w dwóch wersjach - paskowe lub strumieniowe testy owulacyjne jednorazowego użytku wykrywające hormon LH w moczu oraz wielorazowe 
Czytaj więcej
Jak obliczyć dni płodne - wyznacz owulację termometrem
Podstawowa temperatura ciała (PTC) u kobiet miesiączkujących zmienia się w czasie cyklu miesiączkowego. Wzrost poziomu progesteronu we krwi sprawia, że rośnie ciepłota ciała kobiety.
 
Mierzenie PTC służy w rozpoznawaniu faz płodności i niepłodności, pozwala stwierdzić czy i kiedy doszło do owulacji (lub odkryć zaburzenia owulacji).
 
Do pomiaru PTC używa się termometru owulacyjnego (jest najbardziej dokładny).
 
Przyszłym mamom metoda pomiaru
Czytaj więcej
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Następna strona
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 9 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-12
Szybko sprawnie ,Polecam
2024-02-07
.

Wszystko dla par starających się o dziecko.

Zastanawiasz się, jak szybko i łatwo zajść w ciążę? Być może borykasz się z trudnościami w zajściu w ciążę lub niepłodnością? Na szczęście istnieje wiele dostępnych rozwiązań, takich jak produkty dedykowane zarówno kobietom, jak i mężczyznom, którzy planują powiększenie rodziny.

Decyzja o rozszerzeniu rodziny to wyjątkowy moment, a początek zawsze zaczyna się od naturalnego planowania rodziny, czyli zajścia w ciążę w sposób naturalny. Kluczowe jest zrozumienie, kiedy występują dni płodne oraz owulacja, ponieważ to właśnie w tych okresach istnieje największa szansa na zapłodnienie.

Najprostszym sposobem na śledzenie dni płodnych jest stosowanie domowych testów owulacyjnych lub dyskretnego mikroskopu owulacyjnego. Alternatywnie, można zastosować metody NPR, takie jak metoda termiczna i termometr owulacyjny. W celu zwiększenia szans na zajście w ciążę warto rozważyć zakup produktów, które wspomagają proces zapłodnienia i poprawiają płodność.

Suplementacja witaminami, które pomagają poprawić płodność u kobiet i jakość nasienia u mężczyzn, jest szczególnie polecana przy niepłodności męskiej. Dodatkowo, warto zaopatrzyć się w żel intymny, który wspomaga proces zapłodnienia poprzez naśladowanie naturalnego śluzu płodnego, ułatwiając plemnikom dotarcie bezpiecznie do jajeczka i zwiększając szanse na zajście w ciążę.

Kiedy starania przynoszą rezultaty, przychodzi moment, w którym zaczynasz się zastanawiać, czy jesteś w ciąży. Szybko i dokładnie można to sprawdzić w domowych warunkach, korzystając z testów ciążowych (paskowych, kasetkowych lub strumieniowych). Instrukcje wykonania testu znajdziesz w dołączonej ulotce.

Trzymamy kciuki za pozytywny wynik! Powodzenia w Twojej drodze do rodzicielstwa.
pixel