Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Przed zajściem w ciążę blokuje mnie… psychika!

2023-06-05
Przed zajściem w ciążę blokuje mnie… psychika!

Problemy z zajściem w ciążę? Winna psychika!

Starasz się przez długi czas o dziecko, ale nic z tego nie wychodzi. Gonisz od lekarza do lekarza, robisz badania, skrupulatnie liczysz dni płodne, czytasz czasopisma dla przyszłych matek, przeglądasz fora internetowe i dalej NIC! Brzmi znajomo? Rozczulają Cię maluszki koleżanek, ale wzbudzają też zazdrość i obawę… dlaczego Ty nie możesz zajść w ciążę?! Przecież tak bardzo się starasz i myślisz o tym praktycznie bez przerwy. STOP! Właśnie takim zachowaniem możesz sobie bardzo zaszkodzić i opóźnić posiadanie upragnionego dziecka. Psychika i Twoje dobre samopoczucie mają dużo większe znaczenie przy poczęciu malucha, niż mogłoby Ci się wydawać.

 

Bariera psychiczna a zajście w ciążę

Oprócz przyczyn fizjologicznych, istnieją także powody psychiczne, które utrudniają zajście w ciążę. Jeśli wyniki badań Twoje i Twojego partnera są dobre, a Ty nadal jesteś niepłodna, bardzo prawdopodobne jest, że przyczyna niepłodności tkwi w psychice. Problem ten dotyczy około 30 % par. Zamiast wykonywać nieskończone ilości badań i obwiniać siebie, albo swojego partnera o to, że nie możecie mieć dziecka, lepiej w takim wypadku udać się do specjalisty- psychologa, który pomoże Wam pokonać barierę psychiczną, która uniemożliwia zajście w ciążę.

 

Jak wpływa stres na poczęcie?

Kobietom, które długi czas starają się o dziecko, a mają problemy z poczęciem, zazwyczaj towarzyszy bardzo wysoki poziom stresu, porównywalny do stresu jaki towarzyszy przy stracie ukochanej osoby. Stres ma bardzo negatywy wpływ na gospodarkę hormonalną. Gdy się stresujesz, przysadka mózgowa zwiększa produkcję prolaktyny. Hormon ten, produkowany w nadmiarze, może zaburzać produkcję śluzu, przesuwać owulację lub prowadzić do cykli bezowulacyjnych, przesuwać miesiączkę, a w konsekwencji bardzo utrudniać starania o dziecko.

 

 Emocje towarzyszące bezowocnemu staraniu się o potomstwo

Lęk, poczucie bezsilności, beznadziejności, napięcie, te wszystkie silne i negatywne emocje nie sprzyjają poczęciu. Samoocena Twoja lub partnera ulega znacznemu obniżeniu. Bardzo często pary, które przez długi czas starają się o dziecko zagłębiają się w fora internetowe i natykają się na liczne historie, w których ludzie opowiadają o swoich bezskutecznych próbach zajścia w ciążę. To tylko wzmaga poczucie przygnębienia. Takie działania naprawdę nie przyniosą pozytywnych skutków. Nie mają również sensu wzajemne oskarżenia i frustracja! Trzeba zacząć działać, ale od innej strony niż dotychczas.

Jeśli już wiesz, że problem z zajściem w ciążę może tkwić w nadmiernej koncentracji na staraniach o dziecko, spróbuj to zmienić! Jak?

W następnym artykule znajdziesz porady, które umożliwią zrelaksowanie się i pokonanie bariery psychicznej. Głowa do góry, za pomocą kilku technik i zmiany swojego podejścia do ciąży, możesz zmienić naprawdę dużo!

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 8 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-02
5
2024-02-07
.

Wszystko dla par starających się o dziecko.

Zastanawiasz się, jak szybko i łatwo zajść w ciążę? Być może borykasz się z trudnościami w zajściu w ciążę lub niepłodnością? Na szczęście istnieje wiele dostępnych rozwiązań, takich jak produkty dedykowane zarówno kobietom, jak i mężczyznom, którzy planują powiększenie rodziny.

Decyzja o rozszerzeniu rodziny to wyjątkowy moment, a początek zawsze zaczyna się od naturalnego planowania rodziny, czyli zajścia w ciążę w sposób naturalny. Kluczowe jest zrozumienie, kiedy występują dni płodne oraz owulacja, ponieważ to właśnie w tych okresach istnieje największa szansa na zapłodnienie.

Najprostszym sposobem na śledzenie dni płodnych jest stosowanie domowych testów owulacyjnych lub dyskretnego mikroskopu owulacyjnego. Alternatywnie, można zastosować metody NPR, takie jak metoda termiczna i termometr owulacyjny. W celu zwiększenia szans na zajście w ciążę warto rozważyć zakup produktów, które wspomagają proces zapłodnienia i poprawiają płodność.

Suplementacja witaminami, które pomagają poprawić płodność u kobiet i jakość nasienia u mężczyzn, jest szczególnie polecana przy niepłodności męskiej. Dodatkowo, warto zaopatrzyć się w żel intymny, który wspomaga proces zapłodnienia poprzez naśladowanie naturalnego śluzu płodnego, ułatwiając plemnikom dotarcie bezpiecznie do jajeczka i zwiększając szanse na zajście w ciążę.

Kiedy starania przynoszą rezultaty, przychodzi moment, w którym zaczynasz się zastanawiać, czy jesteś w ciąży. Szybko i dokładnie można to sprawdzić w domowych warunkach, korzystając z testów ciążowych (paskowych, kasetkowych lub strumieniowych). Instrukcje wykonania testu znajdziesz w dołączonej ulotce.

Trzymamy kciuki za pozytywny wynik! Powodzenia w Twojej drodze do rodzicielstwa.
pixel