Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak czerpać radość z seksu podczas starań o dziecko?

2023-06-05
Jak czerpać radość z seksu podczas starań o dziecko?

Bardzo często pary, które starają się przez dłuższy czas o dziecko, seks traktują jedynie jako środek pozwalając na zajście ciążę. Seks, który dawał niegdyś wiele przyjemności i mnóstwo radości nagle staje się obowiązkiem. Ogromna presja posiadania dziecka rodzi frustracje i stres. Nieudane życie seksualne wpływa na relacje w związku i błędne koło się zamyka. Czas powiedzieć sobie STOP i sprawić, aby seks na nowo stał się przyjemny. Stres i napięcie zdecydowanie nie są w tej sytuacji Waszymi sojusznikami. Przestańcie myśleć o Waszym łóżkowym życiu jako jedynie o obowiązkowej drodze do spełnienia celu. Droga ta powinna być urozmaicona, przyjemna i powinna jeszcze bardziej scalać Waszą wspaniałą relację.

 

Jak podkręcić atmosferę w łóżku?

Przede wszystkim zmieńcie swoje nastawienie i zacznijcie myśleć o seksie jak o przyjemności. Wróćcie pamięcią do czasów, kiedy kochaliście się tylko i wyłącznie dla rozkoszy. Seks spontaniczny i urozmaicony, daleki od rutyny pozwoli Wam się odprężyć i czerpać z niego radość.

Staranie się o dziecko to dobry czas na urozmaicenie swojego łóżkowego życia. Puśćcie wodze fantazji, dzielcie się swoimi erotycznymi fantazjami, nie bójcie się eksperymentować. Kobieta może zaskoczyć swojego mężczyznę nową, niezwykle zmysłową bielizną, on zaś może się postarać o gadżety erotyczne, które z pewnością wprowadzą do Waszego życia seksualnego nowe doznania i wskrzeszą na nowo iskierkę namiętności. Próbujcie różnych rzeczy- od zmysłowego masażu i romantycznej kąpieli począwszy, po zabawę w pokojówkę lub ostrzejszy seks z użyciem kajdanków. Róbcie to, czego nie robiliście do tej pory. Inspiracje możecie czerpać z opowiadań lub filmów erotycznych- jest to istna kopalnia pomysłów.

 

Jakie pozycje seksualne sprzyjają poczęciu?

Istnieje szereg pozycji seksualnych, które umożliwiają głęboką penetrację partnerki, a co za tym idzie, skracają plemnikom drogę którą muszą pokonać. To właśnie one sprzyjają zajściu w ciążę.

  • Pozycja klasyczna -  kobieta leży na plecach i nogami oplata tułów partnera. Istnieje jeszcze inny wariant tej pozycji, częściej polecany do zajścia w ciążę. Kobieta powinna założyć nogi na ramiona partnera lub oprzeć stopy o jego tors. Im wyżej kobieta uniesie biodra, tym lepsza będzie penetracja i plemniki łatwiej dostaną się do komórki jajowej.
  • Pozycja kolankowo-łokciowa - kobieta klęczy i podpiera się łokciami na poduszce, partner zaś wprowadza członek od tyłu. Pozycja ta pozwala na głęboką penetrację i daje większą możliwość ruchową mężczyźnie. Jest uznawana za jedną z najbardziej skutecznych pozycji do zajścia w ciążę.

 

Aby jeszcze bardziej ułatwić zapłodnienie, kobieta może poleżeć jeszcze jakiś czas po stosunku z uniesionymi nogami.

Czy podczas starań o dziecko można stosować lubrykanty?

Stres, który towarzyszy staraniu się o dziecko może powodować suchość pochwy. Podwyższony poziom suchości pochwy odnotowano u około 75% kobiet, które dążą do posiadania dziecka. Sytuacja ta ma duży wpływ na zapłodnienie. Warto więc sięgnąć po lubrykant, pamiętając jednak, że stosowanie nieodpowiednich produktów tego typu może utrudnić staranie się o dziecko. Mogą one uszkodzić plemniki i w konsekwencji uniemożliwić zapłodnienie. Warto więc sięgnąć po środek przeznaczony specjalnie dla par starających się o dziecko. Na rynku dostępne są  lubrykanty, które nie tylko nie szkodzą, ale wręcz pomagają w zajściu w ciążę. Takim produktem jest np. lubrykant Conceive Plus, który zawiera jony wapnia i magnezu, wspomaga ruchliwość plemników oraz wydłuża czas ich życia. Naśladuje płodny śluz szyjki macicy, dzięki odpowiedniej ilości elektrolitów. Środek ten jest idealnym rozwiązaniem dla par, które starają się o dziecko.

 

Kiedy najlepiej się kochać?

Zawsze, kiedy macie na to ochotę! Jednak ważne jest skupienie się szczególnie na dniach okołoowulacyjnych partnerki. Wtedy szanse na zajście w ciążę bardzo rosną. Na rynku są dostępne testy owulacyjne, które sprawdzają poziom hormonu luteinizującego (LH), co pozwala na dokładne wykrycie owulacji.

Starając się o dziecko nie traćcie radości z seksu! Zróbcie wszystko, aby ten etap w Waszym życiu kojarzył się tylko i wyłącznie z przyjemnością i z radością.

 

Jeśli po roku regularnych starań się o dziecko nie widać efektów, warto udać się do lekarza na badania. Istnieje wiele czynników, które przeszkadzają w zajściu w ciążę, jednak często można je w bardzo łatwy sposób zniwelować, np. zmieniając swoją dietę i tryb życia.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 8 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-02
5
2024-04-01
Super - zamówienie dostarczone błyskawicznie.

Wszystko dla par starających się o dziecko.

Zastanawiasz się, jak szybko i łatwo zajść w ciążę? Być może borykasz się z trudnościami w zajściu w ciążę lub niepłodnością? Na szczęście istnieje wiele dostępnych rozwiązań, takich jak produkty dedykowane zarówno kobietom, jak i mężczyznom, którzy planują powiększenie rodziny.

Decyzja o rozszerzeniu rodziny to wyjątkowy moment, a początek zawsze zaczyna się od naturalnego planowania rodziny, czyli zajścia w ciążę w sposób naturalny. Kluczowe jest zrozumienie, kiedy występują dni płodne oraz owulacja, ponieważ to właśnie w tych okresach istnieje największa szansa na zapłodnienie.

Najprostszym sposobem na śledzenie dni płodnych jest stosowanie domowych testów owulacyjnych lub dyskretnego mikroskopu owulacyjnego. Alternatywnie, można zastosować metody NPR, takie jak metoda termiczna i termometr owulacyjny. W celu zwiększenia szans na zajście w ciążę warto rozważyć zakup produktów, które wspomagają proces zapłodnienia i poprawiają płodność.

Suplementacja witaminami, które pomagają poprawić płodność u kobiet i jakość nasienia u mężczyzn, jest szczególnie polecana przy niepłodności męskiej. Dodatkowo, warto zaopatrzyć się w żel intymny, który wspomaga proces zapłodnienia poprzez naśladowanie naturalnego śluzu płodnego, ułatwiając plemnikom dotarcie bezpiecznie do jajeczka i zwiększając szanse na zajście w ciążę.

Kiedy starania przynoszą rezultaty, przychodzi moment, w którym zaczynasz się zastanawiać, czy jesteś w ciąży. Szybko i dokładnie można to sprawdzić w domowych warunkach, korzystając z testów ciążowych (paskowych, kasetkowych lub strumieniowych). Instrukcje wykonania testu znajdziesz w dołączonej ulotce.

Trzymamy kciuki za pozytywny wynik! Powodzenia w Twojej drodze do rodzicielstwa.
pixel