Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sprawdź swoje dni płodne poprzez samobadanie pozycji szyjki macicy.

2023-06-05
Sprawdź swoje dni płodne poprzez samobadanie pozycji szyjki macicy.

Badanie pozycji szyjki macicy, to kolejna metoda (we wcześniejszym artykule przedstawiony został sposób obserwacji dni płodnych na podstawie śluzu) na określenie swoich dni płodnych.

Metoda ta wymaga dużej wprawy i znajomości własnego ciała. Nie zniechęcaj się! Poświęć kilka minut dziennie na obserwację, a z czasem na pewno dojdziesz do wprawy i bez problemu rozpoznasz układ swojej szyjki macicy.

 

Jak przeprowadzić badanie?

Powinnaś badać się codziennie, o stałej porze. Przed badaniem dokładnie umyj ręce, gdyż codzienne wkładanie palców do pochwy grozi różnego rodzaju zakażeniami. Przyjmij wygodną pozycję, najlepiej podnieś jedną nogę i podeprzyj np. na ubikacji. Badanie polega na włożeniu głęboko (aż do poczucia oporu) do pochwy jednego lub dwóch palców. Opór, który czujesz, to właśnie szyjka macicy. W przeciwieństwie do ścianek pochwy, jest twardsza w dotyku.

 

Obserwacja szyjki macicy 

Szyjkę obserwujemy skupiając się na jej trzech cechach: stopniu otwartości, jej pozycji oraz twardości.

  • Faza poowulacyjna
    Szyjkę możesz łatwo wyczuć, ponieważ jest ona niska położona. Jest twarda w dotyku i zamknięta.

  • Faza przedowulacyjna
    Szyjka lekko się unosi wykonując zwrot, otwiera się i staje się miękka, jakby obrzmiała.

  • Owulacja
    Szyjka położona jest wysoko, jest rozpulchniona i otwarta. Otwarcie pozwoli na wsunięcie opuszka palca.

 

Dla jeszcze lepszych wyników w określaniu dni płodnych, możesz połączyć tę metodę z obserwacją śluzu. Jak tylko dojdziesz do wprawy, metoda ta okaże się łatwa i w szybki sposób będziesz potrafiła zbadać układ szyjki. Zaletą jest również to, że jest tania i możesz ją wykonać w warunkach domowych. Przy prawidłowej interpretacji wyników jest duża szansa, że uda Ci się określić dni płodne, zwiększając tym samym szanse na poczęcie dziecka.

 

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 10 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-02
5
2024-03-12
Szybko sprawnie ,Polecam

Wszystko dla par starających się o dziecko.

Zastanawiasz się, jak szybko i łatwo zajść w ciążę? Być może borykasz się z trudnościami w zajściu w ciążę lub niepłodnością? Na szczęście istnieje wiele dostępnych rozwiązań, takich jak produkty dedykowane zarówno kobietom, jak i mężczyznom, którzy planują powiększenie rodziny.

Decyzja o rozszerzeniu rodziny to wyjątkowy moment, a początek zawsze zaczyna się od naturalnego planowania rodziny, czyli zajścia w ciążę w sposób naturalny. Kluczowe jest zrozumienie, kiedy występują dni płodne oraz owulacja, ponieważ to właśnie w tych okresach istnieje największa szansa na zapłodnienie.

Najprostszym sposobem na śledzenie dni płodnych jest stosowanie domowych testów owulacyjnych lub dyskretnego mikroskopu owulacyjnego. Alternatywnie, można zastosować metody NPR, takie jak metoda termiczna i termometr owulacyjny. W celu zwiększenia szans na zajście w ciążę warto rozważyć zakup produktów, które wspomagają proces zapłodnienia i poprawiają płodność.

Suplementacja witaminami, które pomagają poprawić płodność u kobiet i jakość nasienia u mężczyzn, jest szczególnie polecana przy niepłodności męskiej. Dodatkowo, warto zaopatrzyć się w żel intymny, który wspomaga proces zapłodnienia poprzez naśladowanie naturalnego śluzu płodnego, ułatwiając plemnikom dotarcie bezpiecznie do jajeczka i zwiększając szanse na zajście w ciążę.

Kiedy starania przynoszą rezultaty, przychodzi moment, w którym zaczynasz się zastanawiać, czy jesteś w ciąży. Szybko i dokładnie można to sprawdzić w domowych warunkach, korzystając z testów ciążowych (paskowych, kasetkowych lub strumieniowych). Instrukcje wykonania testu znajdziesz w dołączonej ulotce.

Trzymamy kciuki za pozytywny wynik! Powodzenia w Twojej drodze do rodzicielstwa.
pixel